RSS

Jezinky

ABSOLUTNÍ MISTRYNĚ SVĚTA v letech 2005 a 2007, posádka CZE 1 pro Mistrovství Evropy R6 konané v srpnu 2012 pod lipenskou přehradou

Fenomenální posádka Jezinek se zúčastnila tří světových šampionátů, odkud si převezla dva tituly absolutních mistryň světa (2005 Ekvádor a 2007 Korea), na Čertových proudech 2003 vybojovaly Jezinky celkové stříbro. Na všech třech šampionátech vyhrály Jezinky slalom, takže od roku 2001, kdy se jezdí na raftových MS kategorie žen a kdy vybojovala ve slalomu zlato posádka Tygříků, nevyhrál tuto disciplínu nikdo jiný než české raftařky.  (To se změnilo až v roce 2009,   kdy na MS v Bosně a Hercegovině skončila posádka Tygříků třetí). Kromě světového šampionátu vyhrály Jezinky i ten evropský, v roce 2002 získaly na umělém kanále v Augsburgu a řece Salze „zlatý hattrick“, když vyhrály sprint, slalom i sjezd.

Na tuzemským řekách a kanálech asi není disciplína, kterou by Jezinky nevyhrály, když teda nepočítám Zlomené pádlo, ale na to jsou v oddíle jinší borci. Aktuálně jezdí Jezinky ve složení Jarka Hájková, Petra Plavjaniková, Martí Plašilová, Eva Rašek, Markéta Pášová a Šárka Znamenáčková. Na zlatých medailích z MS jsou dále zlatým písmem podepsány Renča Koehlerová (ta je fakt hodně dobrá!), Kája Ptáčková, Michalka Dvořáková a Míša Hodačová.

Aktuální sestava

 

Petra Plavjaniková

Ročník ’75, levý háček

Po skončení závodní činnosti na kajaku v Benátkách nad Jizerou jezdí od roku 1999 v ženské posádce. Má jedno dítě a je zaměstnána v developerské společnosti. Je kmenovou členkou raft klubu Šestka.


Markéta Pášová

Ročník ’79, pravý háček

 


Martina Plašilová

Ročník ’85, levý střed

Do posádky přišla v roce 2006, je mistryní světa z roku 2007, medailistka Mistrovství Evropy 2006, 2008, 2010. Svobodná, jezdí také na pevné lodi v kategorii C1.


Eva Rašek-Hochschornerová

Ročník ’77, pravý střed

Treninková manažerka. Je učitelkou angličtiny, přistěhovala se do Čech z Bratislavy, kde do roku 2007 reprezentovala Slovensko na raftu. Vdala se za českého vodáka – závodníka na raftech i singlkanoi, má dvě děti. Jejímy bratry jsou olympijští vítězové ve slalomu bratři Hochschornerové – reprezentanti Slovenska. Je kmenovou členkou RK Šestka


Šárka Znamenáčková

Ročník ’73, levý zadák

S vodou začínala na turistických lodích, na letních putovních táborech. Na raftu zpočátku s partou známých a s manželem Milanem (několikanásobný držitel titulů mistra světa i mistra Evropy v raftingu od roku 1999) v mužské kategorii. Šárka miluje hory ve všech ročních obdobích, v zimě tráví většinu víkendů na běžkách. Cestuje po světě s celou rodinou. Pracuje jako kosmetička ve svém salonu v Říčanech. Je maminkou 9 leté Kristýny a 5ti letého Tomáše. Kmenová členka raft klubu Šestka.


Jaroslava Hájková

Ročník ’55, pravý zadák

Za sebou má desítky let na divoké vodě v kategorii C2 mix, procestovala mnoho zemí a sjela mnoho evropských řek. Je vdaná, má dva dospělé syny, 4 vnoučata. První raft s manželem koupili do rodiny, aby se synové mohli svést na divokých řekách Norska. Pak se začala zúčastňovat raftových závodů v rodinné posádce s manželem, švagrem a synem. Byla v jedné z prvních posádek R4, které začaly závodit v ženské kategorii. Hraje rekreačně volejbal, lyžuje. Je zakládající členkou raft klubu STAN Praha a jednatelkou klubu.


Zajímavé výsledky

 • 2010 – ME, bronzové na ME absolutně i v jednotlivých disciplínách
 • 2008 – ME, Mistryně Evropy ve slalomu, stříbrné a bronzové kombinace na kat. R4 a R6
 • 2007 – MS, Mistryně světa absolutně, zlaté ve slalomu a sjezdu
 • 2006 – ME, Mistryně Evropy ve slalomu, stříbrné medaile v kombinaci
 • 2005 – MS, Mistryně světa absolutně, také ve slalomu a sjezdu
 • 2005 – ME, Mistryně Evropy kombinace i slalom a sprint
 • 2003 – MS, Mistryně světa ve slalomu, celkově 2. místo
 • 2002 – ME, Mistryně Evropy – zlatý hattrick – 4 zlaté medaile
 • 2000 – ME, bronzové medaile kombinace, stříbrné a bronzové z jednotl.disciplín
.

 


Komentáře

 1. Prdoch napsal:

  Ahoj udelal jsem jezinkam peknou fotku na, na Labske soutesce. Teda predpokladam ze jsou to jezinky 🙂 Raft c. 42. Napiste mi email kam tu fotku mam soupnout, je opravdu pekna. Ahoj standoch Prdoch

 


Zde můžete napsat něco duchaplného