RSS

Berušky přivezly ze Salzy obří medaili

Medaile Berusek

Klubové i reprezentační posádky z desti zemí bojovaly o víkendu na rakouské Salze ve Wildalpenu o body a medaile ve sprintu, slalomu a sjezdu v Evropském poháru R4. Naše klubové barvy hájily dvě mužské posádky a Berušky doplněné Jarkou a né, že by nebylo co oslavovat!
Ale vzato chronologicky : Hned při večerním uvítání na nás ze společenského stanu vyjuklo množství známých brazilských postav s nezbytnými bubínky. Celkem jich bylo na 4 posádky.Němci z Augsburku a Italové z Vipitena se sice objevili až pozdě v noci, zato Maďaři trénovali až do tmy na jediném válečku, který zbyl na trase slalomu při zatraceně nízkém stavu vody. Dvě posádky z Turecka okukovaly ze břehu reprezentační posádku Holanďanek.

VÝSLEDKY

FOTKY

Míša a Libor měli narozeniny, tak jsme se docela dobře připravili na sobotní závod. Ubytování přímo na náměstí nad vodáckou prodejnou se opět osvědčilo.
Naše posádky byly dost pozměněné, zejména Berušky (Martina, Kristýna, Míša) po zrušení startu Jezinek (zdravotní důvody) posílily Jarkou na pravém zadáku, Hájosové (RK STAN PRAG A) jeli ve své stálé letošní sestavě – Martin, Pája, Péťa a Honza a posádka RK STAN PRAG B se složila z Managerů a P.R – Libor, Vašek, Zdeněk a Standa s bolavým kolenem z Trnávky.
Dopolední sprint již naznačil, že s našimi posádkami se musí počítat. Berušky zajely 4. nejlepší čas za reprezentantkami z Holandska, Německa a zbytky slovenských Mistralek – startovaly ty , které zrovna nerodily. RK STAN A zajel 10. čas a STAN B čas 13. Mezi nás se ještě vsunuli přátelé z WWS Praha. Podle očekávání byly na špici 3 posádky BRAZIL, 2x GER, Italové z Vipitena, Maďaři a také posádka neuvěřitělně rychlých Holanďanek (zbytek do R6 s jejich trenérem) dvě posádky z Turecka se sice snažily získat nějaké to postavení, ale měli to těžké.
Od 13ti do 13:50 leje jako z konve.
Ve 14 hodin jsme se všichni postavili na břeh a sledovali a jezdili slalom. V prvním kole Berušky sice koupily za předběžňák dvě padesátky, ale ve druhém už jely jako dráhy a nechaly za sebou i Mistraly B. Před jejich bronzovou pozici se dostaly jen Němky a Holanďanky. V mužích statečně bojovali STAN A, ale na dvě brazilské a dvě německé posádky přece jen nestačili a skončili pátí. RK STAN B se sice také snažil a s lehkými dvěma dotyky jel velice pěkně, no na první desítku to nestačilo.
Naladěni slalomovým úspěchem nastupují posádky od 19ti hodin k večernímu H2H. RK STAN B má trochu zdravotní indispozici a tak přenechávají boje zbylým dvěma posádkám. Berušky bojují v prvním kole jako lvice, z horší pozice (jak se později ukázalo) postupují do boje proti Němkám. Ty si překvapivě vybírají jinou startovní pozici než v předcházejícím kole a obě posádky vyrazí kupředu. Po dvaceti metrech jsou Berušky před Němkami a už si vítězství nedají vzít, i když Němky zle dotírají.Berušky jsou tedy ve finále s Holanďankami, tady už se nic neočekávaného nepřihodí a Berušky jsou stříbrné. Hájosovci porážejí své soupeře a do semifinále postupují přes Italy, se kterými jedou vyrovnaný boj až k šutru, kterému se italové nedokázali už vyhnout a dají čelňáka. Postupujeme na Němce, ale ti už jsou nad naše síly. V malém finále bojuje ve tmě RK STAN A s „pomalejšími„ Brazilci a ti prvními záběry odlétají kupředu. Vynikající 4. místo patří však RK STAN A.
Perfektní večerní atmosféru podtrhuje noční ohňostroj a mejdan, kterého se naše výprava účastní jen náznakově, protože máme ještě dost dost materiálu na naší terásce.
V noci začalo pršet a toto typické Wilalpenské počasí vydrželo až do odpoledne. Jede se 7km sjezd s intervalovým startem a začínají ženy. Holanďanky se postupně vzdalují od svých soupeřek, až v cíli dávají ostatním 3 minuty na cca 40ti minutovém sjezdu. Naše Berušky drží krok s Němkami  i Mistralkami B, v závěru však mají Němky více sil. Ale Slovenkám ujíždí a tak 3. místo Berušek ve sjezdu znamená i obrovský úspěch  a třetí místo v kombinaci. Ani Maďarky ani Rakušanky na tento výkon nestačí.
Hájosovci jsou stíháni Vipitenem a v závěru závodu jsou jimi předstiženi. Ale i 10. místo stačí na kombinační krásné 7. místo v konkurenci nejlepších posádek z okolních zemí  a mistrů světa z Brazílie. RK STAN B vyráží na trat až po poledni a protože jsme nejeli včera večer H2H, museli jsme si to teď vynahradit. Na stále stoupající vodě předjíždíme mladíky z Rakouska po prvním kilometru, chybou se však za další kilometr dostáváme za ně a čeká nás opět předjíždění v druhé polovině závodu. Jsme někde v druhé desítce, ale těší nás, že jsme dozávodili se ctí a i když jsme vynechali jednu disciplínu, nejsme zdaleka poslední.
Za stálého deště balíme, v půl třetí dostávají obrovské modré medaile za kombinaci 3. Berušky, 2. Němky a 1. dnes neporazitelné Holanďanky, v mužích 3. Italové z Vipitena, 2. Němci z Augsburgu a 1. Brazilští mistři sjezdu.
Bylo to moc pěkné!!

 


Komentáře

  1. houdek oldřich napsal:

    ahojky, zatím jste se nikdo neozval, tak nevím jak se zajištěním Trnávky, mám-li s tím počítat, či nikoliv, zatím to mám v ročním plánu, kdyby ano přijeli bychom jen ve čtyřech, včetně doktora myslím, že bohatě stačí. Neb jsem vyměnil mobil a tel. se mi zkopirovalo jen půl, meil jsem nedohledal, tak volím tuto formu, můj tel.605263834, zdarec Olda
    Vodní záchranná služba MS Pastviny.

 


Zde můžete napsat něco duchaplného