RSS

Pojďte si vyzkoušet rafting na Trnávce!

11 Nevíte kam na vodu? Chcete si užít adrenalin, ale hladiny českých řek jsou opět zoufale nízké?* Chcete si dokázat, že na to prostě máte? Chystáte se v létě na divokou vodu do ciziny a potřebujete se rozpádlovat? Za adrenalinem na vodě nemusíte jezdit do zahraničí, ani nemusíte hazardovat se životem někde na rozvodněné řece nebo na nesjízdném jezu. Vydejte se o víkendu 29.-30. června na Trnávku (100 km od Prahy směr na Brno po D1), kde poteče voda na nejdelší umělé slalomové dráze na světě. Můžete si zde otestovat své vodácké dovednosti – stačí mít raft, další tři parťáky, pádla, vesty, helmy a od věci není ani záchranný házecí pytlík. 

Vodní slalomová dráha na Trnávce patří k nejtěžším na světě, na druhou stranu se ale jedná o bezpečné svezení. Je to pochopitelně míněno oproti přírodním terénům, kde je po zvrhnutí záchrana dost komplikovaná. Na Trnávce nejsou záludné válce, které plaváčka stáhnou pod vodu a nepustí a další podobné zákeřnosti. Pro začínající posádky je ideální mít na břehu parťáka s házecím pytlíkem, který je v případě potřeby schopen zasáhnout a pomoci.
Není dobrý nápad se na Trnávku vydat s úplně nulovými vodáckými zkušenostmi. Na druhou stranu, pokud máte alespoň něco málo turisticky napádlováno, chcete si vyzkoušet divokou vodu a rádi byste snížili rizika a výdaje na minimum, tak je pro vás Trnávka vhodným cílem. Z Prahy jste tam za hodinu autem, v okolí je řada možností co dělat mimo vodu (Želivský klášter, přehrada na koupání, hospoda…) A pokud se vám to zalíbí, můžete se příští rok vydat i na raftové závody.
Volný trénink na Trnávce pro vás připravili vodáci z klubů SK Žižkov a RK Stan. Poplatky pro raft 300 Kč/den, pro loď 150 Kč/den. Voda poteče v sobotu 10:00 – 12:00 a 14:00 – 16:00. V neděli 9:30 – 13:00.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: VŠICHNI SE NA VODU VYDÁVAJÍ NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ, POŘADATEL NEZAJIŠŤUJE ZÁCHRANU ANI ZDRAVOTNICKOU POMOC!!!
* Vzhledem k tomu, že se vždy najdou pitomci schopní sjíždět rozvodněnou řeku nebo naprosto nesjízdný jez a říkají tomu adrenalin namísto sebevražda, tak mi přijde lepší, když si přijedou otestovat pořádnou vodu na Trnávku, než se vydat vstříc smrti na rozvodněné řece. Na Trnávce budou mít maximálně odřená kolena a dost možná i zkušenost, že s divokou vodou není až taková sranda, jak to může na první pohled vypadat a je potřeba k ní přistupovat s maximální zodpovědností a pokorou.

 


Komentáře

 1. Honza Cihlář napsal:

  Ahoj,
  chci se zeptat, jestli nebude na místě možnost vypůjčení raftu Colorado? Máme k dispozici Pulsar, ale obratnější Colorado mi přijde na Trnávku vhodnější než nafukovací autobus.

  Díky za info

 2. Fil napsal:

  Není, musíš do půjčovny 🙁 My tohle nenabízíme, jenom vodu 🙂 Fil.

 3. AdrenalinCup napsal:

  Ahoj,

  chtel jsem se zeptat jestli se nahodou nevi jiz dalsi datum Trnavky. Tuhle jsem nestihl protoze jsem byl zavodit na Morave.
  Diky

 4. Václav Hlom napsal:

  Ahoj, chci se zeptat, pokud si chceme sjet kanál na Trnávce v termínu 7-8.9.2013 v raftu, musíme se někde předem přihlásit, či zaregistrovat nebo stačí na místě? Máme raft Pulsar 340 a chtěli by jsme se zdokonalit na divoké vodě.

  • Fil napsal:

   Ne, přijedeš a jedeš. Na místě zaplatíš poplatek za raft a můžeš jezdit. Pokud si nejste úplně jistí svými dovednostmi, je dobré mít na břehu parťáka s házečkou. Jestli jste na Trnávce nikdy nebyli a moc to neumíte, zkuste se na místě poptat někoho z pořadatelů aby vám ukázal plus mínus nějakou stopu. Fil.

 


Zde můžete napsat něco duchaplného